


Školní týden s číslem 25 byl zároveň také posledním únorovým. Zima sice ještě ani pořádně nenastala, ale jaro je venku cítit. :) S ním přichází i předvelikonoční období, které startuje masopustem. I v našem áčku jsme si uspořádali malý karneval a tématické vyučování. Krom čtení s porozuměním jsme si ověřili znalosti v křížovkách, počítali i opakovali český jazyk. :) V pátek jsme v projektu pokračovali po návštěvě lezecké stěny. S pomocí paní školní asistentky Kájo jsme využili naši novou interaktivní tubuli v domovské třídě. Ve hře Pyramida bojovala dvě družstva v řešení slovních úloh. Bylo to bouřlivé a čísla padala "jak u Verdunu." Největší zádrhel byl v tom, přečíst si úlohu celou a řešit postupně. :D
Další, co nás nadchlo, bylo opakování hodin. Nastavovali jsme ručičky podle zadání paní učitelky, zapisovali čas v digitální podobě a říkali si, jak se vše řekně správně česky v různých podobách. Bylo to pro nás docela náročné, ale ta radost, když jsme vše nastavili a zapsali správně! :) Zanedlouho si budeme říkat čas i v angličtině. To bude teprve legrace! :)
Stále se ráno vítáme u dveří a je to fajn. V pondělí s paní učitelkou a další dny spolu vzájemně. Tento ranní rituál si přeneseme i do školy, kam se už těšíme "o interaktivku" ještě víc. :D A ještě něco nám přineslo velkou radost. Dostali jsme velkou obálku. Co v ní bylo je v další zprávě. :)
Michaela Doubravová a luštitelé z áčka
Kluci z naší třídy závodili v dalším dílu seriálu běhů Gladiator race, který se odehrával kolem Dlouhého rybníku v Lanškrouně. Naši závoďáci utvořili tým s názvem Borci z Benešovky! :) V podhůří Orlických hor si proběhli v kategorii Kids I. GR kilometrovou trasu se sedmi překážkami. V závodním poli se neztratili. Z 83.dětí obsadil Tom Ma. 19 místo v čase 9:31.08 se ztrátou na výtěze 2:18.90. O tři místa za ním doběhl Tom Mi. a 44. proťal cíl Fíďa R. Každý, kdo dokončil závod, dostal krásnou pamětní medaili a tričko. :)
Více výsledků zde: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.sport-base.cz%2Fvysledky%2F2020%2Fz-gr-lanskroun-kids-20%3Fflt[trat]%3DKIDS%20I%26fbclid%3DIwAR09C70CUiR78QelxKtZhYiZ1LQyRZ1d-8KazYjaRssqs3kkovS4a61Yvww&h=AT38vdk8FocKagVEvBGq2jZMsSmShr5rBAigK0QNXfuUf00KeuecDRBxfKEiOfFeElAbFVO1VO7aIfNDDLEccn63WBN-GlYb9xMKvNhL46EDFO5EnjoT_4TLhwmQwwJUKg
Klukům gratulujeme a do příštích výzev držíme pěsti!
Michaela Doubravová a race team z áčka
Týden prázdnin utekl jako voda a další týden ještě rychleji. Než jsme se rozkoukali, byl tu víkend. :) Stihli jsme si procvičit násobilku 2, 3, 4, opis i přepis, v prvouce části dne a zimu jsme se snažili vytvořit alespoň na čtvrtce při výtvarce. Zasněženou ulici bychom si přáli i v reálu. Zimu si někteří z nás už trochu užili na horách, někteří i na lyžích a někteří při tom neměli moc štětí. Třeba jako Šimon, který si z dovolené přivezl na několik týdnů nechodící sádru. Snad se mu zlomenina zahojí brzy a dobře.
V pátek jsme si byli zabruslit. Měli jsme plochu sami pro sebe a byla to paráda! :) Po sportování jsme se šli podívat do "velké haly", kde se hraje extraligový hokej. Aréna nebyla připravená na zápas hokejový, ale na basketbalovou kvalifikaci na mistrovství Evropy. S reprezentací Dánska jsme hráli za pár hodin. Paní provozní nám vysvětlila jaká místa jsou pro koho určená, ukázala nám, z jakého místa natáčí kamery České televize a jak mají dlouhy oběktiv a přiblížila nám trošku program v den zápasu. Udivilo nás, že led se pod palubovkou neroztaje. :)
Po bruslení jsme se přesunuli do školy. Využili jsme naši třídu a zavzpomínali jsme si. Prostě už na návrat zpět do školy těšíme. :) Zahráli jsme si nové násobilkové dobble, jehož pravidla nám dala hodně zabrat a trochu jsme je pletly. :) V každém případě jsme si nedarovali ani kartičku a byl to mnohdy velký boj! Odpoledne jsme si zaplavali a dalšímu pracovnímu týdnu právoplatně odzvonilo.
Michaela Doubravová a děti z áčka
Školní rok se nám "přehoupl" do druhé poloviny. Naše áčko nezahálí a frčí dál. Už píšeme jako draci a učíme se psát i správně gramaticky. Po měkkých a trvdých přišly na řadu souhlásky párové. Učíme se, že ne vše co slyšíme, se tak i píše. A to objevování nás baví. :) Stejně tak i matematika a v ní násobilka. V prvouce charakterizujeme jednotlivé měsíce i období roku a orientujeme se v denní i noční době. Trochu se nám plete velká a malá ručička u hodin, ale to ještě procvičíme. Jako vše. :) Také stále prezentujeme nové knížky, které jsme si doma přečetli a zaznamenali. Třeba jako Markus, který si vybral a zdolal životopis fotbalového mága Messiho. :)
O spolupráci a týmovém duchu nejsou jen naše hodiny tělesné výchovy a pohybových her, ale i změna u našich dveří do učebny. :) V pondělí se vítáme s paní učitelkou, ale další dny se vítáme vždy s jedním z nás. :) A po odpolednech se někteří z nás v drůže chystají na svou budoucí profesi. Některé holčičky budou zcela jistě paní učitelky. :)
V pátek jsme si ráno zabruslili a po obědě zaplavali. A pak už mohl začít prázdninový program. :) Za týden se uvidíme zas!
Michaela Doubravová a tým z áčka
U nás v áčku se s medailemi "roztrhl pytel". Obzvláště s těmi fotbalovými. :) Ve Skutči se konel turnaj a tým, za který hraje Štěpík, získal zlato! Moc gratulujeme a držíme pěsti Štěpovi i ostatním držíme pěsti do dalších soubojů.
Michaela Doubravová a soutěžáci z áčka
7. 2. 2020 (pátek) - 8:00 - 9:00 - bruslení - sraz na ZS v 7:45 (nebo odchod s 2.B) - 10,- Kč
10. - 14. 2. 2020 (po - pá) - jarní prázdniny
21. 2. 2020 (pátek) - 8:00 - 8:45 - bruslení - dtto viz. výš
25. 2. 2020 (úterý) - Masopustní vyučování v maskách
27. 2. 2020 (čtvrtek) - 8:30 - 10:00 - lezení - odchod v 7:50 hod. od školy - 80,- Kč
28. 2. 2020 (pátek) - ředitelské volno
Konec ledna je zcela jasně ve znamení předělu školního roku. Tento poslední týden prvního pololetí jsme v pondělí odstartovali ochutnávkou exotického ovoce. O té si můžeme přečíst na jiném místě. V úterý jsme měli zas po nějaké době obě tělocvičny sami pro sebe. A tak jsme běhali dvojnásobné vzdálenosti a docela jsme si dali do těla. Na jaře se nám to bude hodit při plnění nejrůznějších měřených úseků do soutěží. :) Ve středu jsme se už ladili na pololetní pohodu. Šli jsme spolu s dalšími třídami do kina v Grandu na Agenty v přestrojení. Smáli jsme se, báli jsme se, všechno dobře dopadlo a celkově jsme byli s výběrem filmu spokojení. :)
Čtvrtek byl den D z mnoha důvodů. V plánu byl projekt "Finanční gramotnost", zhodnocení a zamyšlení nad uplynulým pololetím, předávání výpisu vysvědčení a ještě loučení se Sárinkou, která přechází na školu v místě svého bydliště. Ta převzala ráno vítací funkci paní učitelky u vstupu do učebny a mohla si vybrat vip osazenstvo svého stolu. :)
Finanční záležitosti zatím patří spíš do kompetence našich rodičů, nicméně mnohé už známe nebo objevujeme i my. Vyprávěli jsme si o tom, co všechno musí dospěláci uhradit, co je nutné a co nikoli, jak je to s tím "mobilem, který je za korunu", co jsou daně... Už víme, že k tomu aby nás nikdo nenapálil, potřebujeme nejen dobře počítat, ale také výborně a pozorně číst a proč. Spočítali jsme, kolik bychom dostali pěněz, kdybychom měli po jednom kusu všech mincí i bankovek. Správný výsledek je 8 888 Kč. :) Procvičili jsme logické myšlení a hledali jsme různé možnosti, jak uhradit deset nebo 50 Kč. Dělali jsme nákupy a počítali, kolik za ovoce a zeleninu utratíme a kolik nám paní prodavačka vrátí, když zaplatíme stokorunou.Nakonec jsme si zahráli hru "Větší bere". Byly to boje nelítostné. :)
Pak přišlo na řadu bilancování uplynulého školního půlroku. Měli jsme zhodnotit vše, co jsme se naučili a jak, co nám jde a nejde, odhadnout známky na vysvědčení a zamyslet se nad tím, co nás baví a nebaví a na co se těšíme. Pak nastal výmenný obchod - zhodnocení za výpis vysvědčení a pár slov o všem už uvedeném.
Takže co nás baví? Učit se a dostávat jedničky - někoho matika, někoho čeština, přestávky..., ale nebaví nás chození na intr a zpět a nošení reflexních vestiček... a všichni se strašně moc těší na naši staronovou třídu na Benešovce. Úplně nakonec jsme se rozloučili se Sárou, "vybavili" jsme ji do nové školy bločkem, barevnou tužkou... a popřáli ji hodně štěstí.
V pátek nás čekají pololetní prázdniny, pak jarní, velikonoční prázdniny, pár státních svátků, dvě soustřední, nějaký ten výlet, bruslení, lezení ... a je konec školního roku. Třeba se stihneme také nastěhovat zpět do naší školy. :)
Michaela Doubravová a "trhlej tým" z áčka
Začátek našeho 22. školního týdne jsme si zpestřili Bovyskovou ochutnávkou exotického ovoce. Letos jsme "koštovali" dobroty i s mapkou světa, na které byl vyznačen původ daného ovoce. Chutnalo nám mango, physalis, pitahaya, blumy, nashi, granátové jablíčko, kiwi i avokádo.
Michaela Doubravová a mlsounci z áčka
O třetím víkendu nového roku 2020 se v našem áčku sportovalo o 106. Samík běžel jak o závod v Josefově na Gladiator race. Běžel za tým "Borci z Benešovky", kterého se měli zúčastnit i další kluci z naší třídy, ale pro nemoc se na start postavit nemohli. Tak třeba příště. :)
Samova víkendová aktivita byla ale jetě větší. V neděli se spolu s fotbalovým týmem FK Pardubice zúčastnil halového turnaje. Za stejný klub, ale s jiným týmem si v sobotu zahrál Markus v Jablonci nad Nisou. Z osmi mužstev skončili čtvrtí. A do třetice fotbal. :) Silvík hraje za Nemošice a o víkendu si "střihli" zápas s holkama FK Pardubice. Sice nevyhráli, ale Silvestrovi se podařilo dát branku. :)
Závodil i Ruda. Tentokrát ne v bazénu, ale na lyžích. Závod je součástí poháru a v něm je zatím na 16.místě.
Všem gratulujeme a držíme pěsti do dalšího sportování. :)
Michaela Doubravová a sportovci z áčka
Rok 2020 se nám rozběhl do rychlých obrátek a stejně tak je to i u nás ve třídě. Učíme se nové věci, procvičujeme již probrané, soutěžíme a tvoříme. :) Házeli jsme třeba mnohostrannými kostkami ve dvojicích, sčítali a vyhrála ta dvojice, která jako první dosáhla součtu většího něž sto. Bylo to napínavé počítání. Někomu padaly samé jedničky a jiný "sfoukl" stovku pomocí několika 20. :)
Za chvíli budeme mít za sebou polovinu školního roku a s pololetím je spjaté i ohodnocení našeho úsilí. Nejen proto jsme tento týden i hodně opakovali a po té jsme si naše znalosti prověřili ve "velkých prověrkách" z českého jazyka i matematiky. Vše jsme zvládli na výbornou, výjimečně na chvalitebnou i přes to, že to pro nás bylo náročné. :)
V pátek jsme byli opět bruslit. Tentokrát jsme si vyzkoušeli i některé krasobruslařské prvky. Jet "sáňky na jedné noze" nebo taková pirueta... to není legrace. Nebo je? U nás byla. :) Krasotématu jsme se věnovali i po návratu do školy. Sice se pro nás tentokrát nenašla volná učebna, ale nás to nezastavilo. Alespoň jsme byli blíž šatně a přesunu na oběd. :D Vypracovali jsme si prvouku a dali se s chutí do Mistrovství Evropy v krasopsaní. Měli jsme za úkol opsat text z předlohy a doplnit ho popisem našich reprezentantů v krasobruslení. Eliška a Michal by měli radost. :) Dobře jsme tak potrénovali na březnové mistrovství světa. :)
Michaela Doubravová a krasopsavci z áčka
Po úspěšném vystoupení v krajském kole se naši žáci probojovali do republikového finále...
Dne 10. června vyrazili starší žáci na Republikové finále Poháru rozhlasu do Benešova, kam se...
Základní škola Pardubice,
Benešovo náměstí 590
adresa:
Benešovo náměstí 590
Pardubice, 530 02
IČO: 60158999
Zřizovatel: Statutární město Pardubice
Datová schránka: gvnhki9
Kancelář školy: 464 629 210
Ředitelna: 464 629 213, 603 726 653
E-mail: skola@benesovka.cz