backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 8.A

     S novým rokem přichází mnoho nových informací. I u nás ve druhé třídě. :) Učíme se psát správně  i/í a y/ý ve slovech po měkkých a tvrdých souhláskách a procvičujeme náš sluch, abychom vše správně zařadili. Jde nám to a zdá se, že i baví. V matematice mrskáme násobení a dělení dvěmi a učíme se násobit třemi. Násobilka je pro nás výzva! :) A protože máme zimu a všude kolem nás jsou díky marodům poloprázdné třídy, přišlo v prvouce na řadu učivo o zdraví. Všichni bravurně víme důležité věci o osobní hygieně prevenci nemocí a úrazu  telefonní čísla na záhrank, policii i hasiče také umíme. Snad to nebude potřeba. :) V písance zapojujeme fantazii a mnohdy je to hodně zábavné. :D

     V tomto týdnu jsme zařadili novou písmenkovou hru "Samohlásky" na procvičování v českém jazyce. Úkolem bylo poskládat co největší počet slov na přesně daný počet samohlásek. I v tělocviku to bylo o spolupráci. Chytnout se za ruce, opřít si o sebe chodidla a zvednout nohy není jen tak. :) Týden jsme zakončili na lezecké stěně v Sokole, kde nás už čekaly obtížnější úkoly než při poslední návštěvě. Posouváme se v dovednostech i zde. :)

Michaela Doubravová a chytrolíni z áčka

     U nás v áčku se množí medaile jedna za druhou. Tentokrát se přišla pochlubit Sárinka se svým stříbrem ze závodu ve Dvoře Králové nad Labem a Ruda si vyplaval pohár v krajském přeboru.

     Oběma moc gratulujeme  držíme pěsti do dalších závodů. :)

Mchaela Doubravová a šikulové z áčka

 

     Do nového kalendářního roku jsme skočili rovnou tělocvikem. Dopad nám tlumila žíněnka a my jsme si popřáli, aby všechny naše pády byly alespoň takto tlumené. :)   A protože jsme se po vánočních prázdinách sešli zrovna na Tři krále, měli jsme si spolu s hodnocením Vánoc, prázdnin,... co vyprávět a číst.

   Jako první jsme se věnovali "tipovačce". Hádali jsme, kolik dětí mělo k věčeři rybu, kolik bylo bruslit... A pak jsme si to ověřovali na chodbě intru. :) Paní učitelka se netrefila ve svých odhadech ani jednou. :) Po Vánocích a prázdninách přišlo na řadu novoroční plánování. Zamysleli jsme se, co bychov v tom kulatém roce 2020 chtěli zvládnout. Za rok se podíváme, co se povedlo a co ještě musíme dohnat. :) Otec králích jsme si přečetli a pak pracovali s textem a odpovídali na otázky.

     Tento týden jsme také začali chodit bruslit. Čeká nás dohromady šest návštěv zimáku. A protože se nám sešlo bruslení a plavání v jeden den,  k tomu se ještě pár věcí ve škole musíme naučit, mají rodiče zaručený klidný páteční večer. :) Nebo ne?

Michaela Doubravová a kluci a holky z áčka

     Po vánočních prázdninách se sejdeme ve škole až 6. 1. 2020 na Tři krále 
a to bude o krok dále nebo taky ...mrzne stále. :) A co nás čeká v našem áčku? 

6. 1. 2020 (pondělí) - Tříkrálové vyučování - třídní projekt
8. 1. 2020 (středa) - 16:00 - 17:30 - konzultační schůzky - škola
10. 1. 2020 (pátek) - 8:00 - 9:00 - bruslení
17. 1. 2020 (pátek) - 8:30 - 10:00 - lezení
24. 1. 2020 (pátek) - 8:00 - 9:00 - bruslení
27. 1. 2020 (pondělí) - pedagogická rada 
29. 1. 2020 (středa) - 9:15 - 10:30 - kino Grand
30. 1. 2020 (čtvrtek) - vydávání pololetního výpisu vysvědčení 
31. 1. 2020 (pátek) - pololetní prázdniny

Jarní prázdniny nás čekají v únoru od 10. 2. 2020.

Michaela Doubravová a školáčci z áčka

 

     Náš Sam se dal před pár měsíci na fotbal a válí. :) 

     Spolu se svým týmem z FK Pardubice se zúčastnil v neděli 22. 12. 2019
halového turnaje ve Svitavách. Z šesti družstev byli nejlepší a domů 
si odvážejí zlatý pohár. 

     Gratulujeme a držíme pěsti do dalších zápasů. :) 

Michaela Doubravová a šikulové z áčka

 

 

 

 

     My v našem áčku už všichni víme, že má rok 12 měsíců a že poslední je prosinec. Sledovali jsme pečlivě adventní kalendář a odpočítávali zbývající dny do Štědrého večera. I poslední týden před ním jsme se učili počítat do 100, násobit dvěmi,  rozpoznat samohlásky, tvrdé, měkké i obojetné souhlásky a psaní hy, chy, ty, ry, dy, ty a ny už skoro zvládáme také. V prvouce jsme se alespoň teoreticky připravili na zimu. K té patří i Vánoce a silvestrovské veselí. O tom jsme si povídali také.

     V pondělí na nás opět v centru Aylla v Sokolovně čekalo trio Kuzma, Sára a Vítek. Vyřádili jsme se na lezecké stěně i při parkouru. Některé děti svůj původ z opičky nezapřou. Jak jinak by totiž bylo možné vyšplhat tak vysoko. :)  

     Ve středu proběhlo společné sportování všech druháčků a v pátek jsme na sportovní den navázali a utkali jsme se s 2. B ve  vybíjené. Musíme ještě pořádně potrénovat, protože jsme i tentokrát s béčkem prohráli. :) Nevadí. příště to může dopadnout v náš prospěch. :)

     Sváteční atmosféra už byla tento týden cítit všude. I v naší právě rekonstruované škole. Sboreček dětí z druhého stupně spolu se svými učitelkami zpívaly ve čtvrtek a v pátek ve vestibulu školy koledy a v pátek dopoledne uspořádaly pro své spolužáky malý koncert. Některé písničky si děti zaspívaly s učinkujícími rádi a s chutí. :) Takto příjemně naladěni jsme si v naší internátní učebně uspořádali vánoční dárkovou tombolu. Kolo štěstí ukázalo, který dárek komu připadne. Bylo v tom napětí i radost obdarovaného i obdarovávajícího. :) Ježíšek ale "chodí" až 24. prosince... kdo ví, zda na nás ještě nebude čekat pod stromečkem nějaký dáreček až se zase ve škole potkáme. :)

     Všem přejeme klidné vánoční svátky a do nového roku s krásnou číslovkou 2020 jen to nejlepší. Ať se nám daří. :)

Michaela Doubravová a kluci a holky z 2. A

     Od středy 18. prosince celá škola žije ještě víc sportem a sportováním než obvykle. Všechny třídy školy postupně pořádají sportovní ročníková klání. Hned v úvodu si obě tělocvičny zabrali druháčci.

     Šedesátka dětí se nejprve zahřála během a pak "zahopsala" na remixované vánoční koledy v disco rytmu. :) Zvonili jsme, bubnovali, motali rukama i nohama a nakonec nás roztančený had všechny "zamotal do jednoho chumlu", abychom se mohli rozlosovat do čtyř barevných týmů. 

     Družstvo červených, modrých, zelených a oranžových se rychle seznámilo a seřadilo na startovní čáru. První soutěžní disciplínou byly štafetové běhy. Byl to kalup a povzbuzování bouřlivé. :) O tom, že dárky nosí Ježíšek v pytli nebo nůši, nepochybuje nikdo. Jak by to také jinak mohl unést!? My jsme také pěkní dárečkové, ale přeci jen už něco vážíme. Proto se v tom pytli musíme přemístit sami. Alespoň pro tentokrát. :) Další disciplínou bylo skákání v pytli. Šlo nám to báječně! :) Zkusili jsme se ještě seřadit ve družstvech podle jmen v abecedním pořádku...  ale čas utíkal až moc rychle. Než jsme stihli říct slovo "abeceda", byl konec našich 45 minut v tělocvičnách. Rozdali jsme si vánoční lízátka a bonbóny a museli jsme skončit. :( Všem se nám naše společné sportování natolik líbilo, že si ho co nevidět určitě zopakujeme. :) 

Michaela Doubravová + Martina Hladíková + Lada Michálková + Karla Kubanová a druháčci z ábécéčka :) 

     Tým malých fotbalistků FK Pardubice, za který hraje i náš Markus, se zúčastnil halového turnaje v Holicích. Sice není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, ale pohár potěší každého. Ten dostávají pouze vítězové. Markus k prvnímu místu svého týmu přispěl gólem. Gratulujeme a držíme pěsti do dalších bojů. :)

Michaela Doubravová a fandíci z áčka 

  

     V jarních měsících nás mimo jiné také čeká horolezecká stěna v Sokolovně na Olšinkách. :) Děti se mohou těšit v těchto termínech:

17. 1. 2020

27. 2. 2020

8. 4. 2020.  

14. 5. 2020

V březnu lezení vynecháme. :)  

     Jsou to pátky od 8:30 do 10:00 hod. Budeme odcházet v 8 hod. od školy. S sebou sporovní oblečení, sportovní obuv. Cena 80,- Kč. 

Michaela Doubravá a horolezčata z áčka

     Našemu áčku lenošení nehrozí. :) I tento týden byl plný událostí, zážitků i nových informací.

     Tento školní rok s námi "chodí" do naší příšerkové třídy i Mike  Sully. Oba plyšoví maskoti putují o víkendu se svými kamarády domů a tam si užívají. Děti s pomocí svých rodičů vedou plyšákům krásné deníky. :) 

    Hned s pondělní první hodinou nás čekala jedna premiéra. Při tělesné výchově jsme zkoušeli šplhat na tyči. Šlo nám to na výbornou a s nadšením jsme zdolávali stále vyšší mety. Z výšek má strach evidentně jen málokdo z našeho áčka. :) 

     Další premiéry nás čekaly i další dny. V češtině se učíme rozlišovat samohlásky a souhlásky, v matematice počítáme plusy i mínusy do sta s přechodem přes desítku a založili jsme si nový sešit. Velký nelinkovaný na geometrii. Rýsujeme přímky a úsečky, meřit délky a s pravítkem se snažíme kamarádit. :) Čteme rádi a ještě snad radši prezentujeme přečtené knížky a odpovídáme na doplňující otázky spolužáků. Většina z nás zcela určitě do konce června "přelouská" víc jak čtyři knížky. Umět si sám číst je prostě paráda! :) Skoro stejná jako hrát dobble s vánoční tématikou. To jsou vám boje...! :)

     V pátek jsme byli naposledy v tomto kalendářním roce na plavání. A náležitě jsme to oslavili chvilkou řádění v aquaparku. Tobogán i skluzavka se prostě neomrzí! :) 

Michaela Doubravová a kamarádi z áčka